Gera Any-Bon

Německý křepelák

CHOVNÁ FENA

Český šampion

"U" - všestranně upotřebitelná, Nejlepší pracovní křepelák roku 2018 - 3.místo

ZV 1.c. (Vítěz zkoušek), BZ 1.c. (Vítěz zkoušek),  LZ 1.c., PZ 2.c., SVP 1.c., BzH 1.c. (Vítěz zkoušek), VZ 3.c., ZVVZ 1.c., XXVIII. MMŠ 2.c., KVZ 1.c.

BOS, CACIB, 2x CAC, res. CAC

RTG DKK: 0/0

 

Základní informace:

Datum narození: 1.8.2012

Zbarvení: hnědá s pálením

Číslo zápisu: ČLP/NK/3569

Pro zvětšení klikněte.

 

Gera strávila první 2 roky svého života u jiného majitele, který se jí z neznámých důvodů zbavoval. Když jsem zjistila, o jak nadějnou krev se v tomto případě jedná, okamžitě jsme se pro ní rozjeli. Ani já, ani chovatelka už bohužel nezjistíme, čím si Gera první 2 roky života prošla – podle celkového chování si však musela zažít své. Jakmile jsem se jí však začala věnovat, okamžitě si se mnou navázala velmi hluboký vztah a začlenila se do smečky. Začala jsem s ní tedy intenzivně pracovat. Začátky byly těžké… kdo neviděl, nepochopí. Již po prvním měsíci společného soužití však udělala neuvěřitelné pokroky, po necelých dvou měsících jsem s ní zkusila první zkoušky a domů jsme si z nich odváželi pohár za vítěze zkoušek. :-) S přibývající náročností výcviku a množstvím času, který jsem jí věnovala, Gera pochopila, že jí při práci nikdo nebude mlátit a začal se v ní postupně probouzet temperament, obrovské pracovní nadání a chuť udělat pro mne cokoli. Postupně jsme spolu složily všechny typy zkoušek a v létě 2016, tedy 2 roky od doby, kdy jsem si jí přivezla domů, jsme úspěšně absolvovaly i zkoušky nejvyšší a Gera se tak stala všestrannou fenou. Životní úspěch mne však s Gerou čekal ještě o 2 roky později, kdy jsme úspěšně absolvovaly Memoriál Mileny Štěrbové. 

Ani výstavně Gera s titulem Český šampion nijak nezaostává, zdravotně i povahově rovněž vše na výbornou - do dneška jsem nepochopila, jak se někdo mohl zbavovat tak kvalitní feny.

Gera je každoročně je využívána při honech na drobnou zvěř, dohledávkách v bažantnici, na kachnách i při naháňkách na zvěř černou. Při setkání s černou zvěří sice hlásí hlubším hlasem, ale má pud sebezáchovy a drží si větší bezpečnou vzdálenost – nejde na kontakt, za což jsem jen ráda.