Gera Any-Bon

Německý křepelák

CHOVNÁ FENA

Český šampion

"U" - všestranně upotřebitelná

ZV 1.c. (Vítěz zkoušek), BZ 1.c. (Vítěz zkoušek),  LZ 1.c., PZ 2.c., SVP 1.c., BzH 1.c. (Vítěz zkoušek), VZ 3.c.

BOS, CACIB, 2x CAC, res. CAC

RTG DKK: 0/0

 

Základní informace:

Datum narození: 1.8.2012

Zbarvení: hnědá s pálením

Číslo zápisu: ČLP/NK/3569

Pro zvětšení klikněte.

 

Gera strávila první 2 roky svého života u jiného majitele, který se jí z neznámých důvodů zbavoval. Když jsem zjistila, o jak nadějnou krev se v tomto případě jedná, okamžitě jsme se pro ní rozjeli. Ani já, ani chovatelka už bohužel nezjistíme, čím si Gera první 2 roky života prošla – podle celkového chování si však musela zažít své. Jakmile jsem se jí však začala věnovat, okamžitě si se mnou navázala velmi hluboký vztah a začlenila se do smečky. Začala jsem s ní tedy intenzivně pracovat. Začátky byly těžké… kdo neviděl, nepochopí. Již po prvním měsíci společného soužití však udělala neuvěřitelné pokroky, po necelých dvou měsících jsem s ní zkusila první zkoušky a domů jsme si z nich odváželi pohár za vítěze zkoušek. :-) S přibývající náročností výcviku a množstvím času, který jsem jí věnovala, Gera pochopila, že jí při práci nikdo nebude mlátit a začal se v ní postupně probouzet temperament, obrovské pracovní nadání a chuť udělat pro mne cokoli. Postupně jsme spolu složily všechny typy zkoušek a v létě 2016, tedy 2 roky od doby, kdy jsem si jí přivezla domů, jsme úspěšně absolvovaly i zkoušky nejvyšší a Gera se tak stala všestrannou fenou.

Ani výstavně Gera s titulem Český šampion nijak nezaostává, zdravotně i povahově rovněž vše na výbornou - do dneška jsem nepochopila, jak se někdo mohl zbavovat tak kvalitní feny.

Gera je každoročně je využívána při honech na drobnou zvěř, dohledávkách v bažantnici, na kachnách i při naháňkách na zvěř černou. Při setkání s černou zvěří sice hlásí hlubším hlasem, ale má pud sebezáchovy a drží si větší bezpečnou vzdálenost – nejde na kontakt, za což jsem jen ráda.