Nabídka - lovecký výcvik

 
Z ČASOVÝCH DŮVODŮ MOMENTÁLNĚ PŘIJÍMÁME NA VÝCVIK POUZE NAŠE ODCHOVY
 
 
Lovecký výcvik u nás může probíhat dvojím způsobem:
 
1) INDIVIDUÁLNÍ / SKUPINOVÉ LEKCE
Majitel s pejskem dojíždí k nám a cvičí si ho sám pod naším vedením. Takový výcvik je pro psa přirozenější, protože cvičí s člověkem, kterého důvěrně zná a věří mu. Výcvik však trvá zpravidla déle, protože majitel se psem mezi výcvikovými lekcemi cviky doma často vůbec neprocvičuje nebo je procvičuje málo a v mezičase dělá nevědomky spoustu výchovných chyb. Je to způsobeno tím, že většina z nás má dnes již psa spíše jako rodinného mazlíčka, i naši pejsci znají rozmazlování, "gaučing" a podobně, ale především v období výcviku je potřeba se při tom vyvarovat některých výchovných chyb. Pes může být milován a přesto správně vychováván. :-)
Kde výcvik probíhá?
Sídlíme v malé vesničce Sibřina-Stupice na východním okraji Prahy.
K dispozici máme velký oplocený pozemek, kde cvičíme hlavně základní výchovu a poslušnost, teorii, nácvik aportu apod.
Na kraji pozemku dále máme rovněž oplocený prostor se vzrostlou travinou, který využíváme k nácviku prvních dohledávek.
Pro základní poslušnost a ovladatelnost je přínosem, pokud se cvičí ve větší skupince psů, kde se psi učí nejen samotné poslušnosti, ale i vycházet s ostatními psy.
 
Další lovecký výcvik pak již provádíme v honitbě, kde naopak upřednostňujeme individuální lekce před skupinovými.
 
2) VÝCVIK S USTÁJENÍM U NÁS
Majitel pejska nechá na nějakou dobu u nás a výcvik provádíme my. První dny, které by mohly být pro pejska trochu stresující, ho necháme zvyknout v novém prostředí a formou hry či mazlení s ním začneme navazovat vztah, který budeme později potřebovat. Po pár dnech postupně přejdeme k samotnému výcviku. Takový výcvik je zpravidla efektivnější, protože vašemu pejskovi se budeme intenzivně věnovat a spousta psů bez přítomnosti svého pána ani nemá takovou tendenci vymýšlet vylomeniny. Ustájení pejska je až na vyjímky (opravdu malí pejsci apod.) venkovní, a to buď v kotci se zateplenou boudou nebo v případě naprosté nekonfliktnosti psa na dvoře a na zahradě společně se zbytkem naší smečky. V každém případě o pejska bude po celou dobu vzorně postaráno.
Pejska vám u nás připravíme na požadovanou zkoušku, v případě zájmu ho rádi na zkoušce i předvedeme.
Cena přípravy a předvedení na zkoušce je stanovena individuálně s ohledem na druh požadované zkoušky a náročnost přípravy. Pokud má pejsek nějaký problém, který nám výcvik zkomplikuje (např. strach z výstřelu apod.), prosíme, aby jste nás o tom předem informovali. K ustájení u nás nepřijímáme psy agresivní, nemocné a háravé feny. K domluvené ceně je potřeba připočítat krmení psa po dobu ustájení u nás, výdaje spojené s účastí na požadované zkoušce (startovné) a případné další výdaje za péči o psa (veterinární výdaje apod.)
 

Naši klienti