Štěňata

Pro zájemce o štěňata:
V současné době již další rezervace na štěňata nepřijímáme. V případě, že by někdo svou rezervaci zrušil nebo v případě, že by se narodilo velké množství štěňat, budeme další rezervace přijímat v druhé polovině dubna. 
 
Březost byla sonograficka potvrzena!
 
V polovině dubna by se nám měly narodit dva vrhy německých křepeláků ze spojení:
 
předpokládaná zbarvení z tohoto spojení: hnědý bělouš, hnědo-bílá, hnědá, pravděpodobnost pálení
 
předpokládaná zbarvení z tohoto spojení: hnědá, hnědý bělouš, oranžový bělouš, hnědo-bílá, pravděpodobnost pálení, možnost i červené a oranžové.
 
RODIČE NAŠICH ŠTĚŇAT:
Obě tato spojení jsou opakovaná - stejná spojení byla v případě našich předchozích vrhů C a D. Odchovy z těchto spojení zatím vypadají velmi nadějně, proto jsme se rozhodli spojení mezi našimi vlastními psy zopakovat. Všichni naši křepeláci se pyšní výstavními úspěchy a zároveň pevným zdravím, DKK všech rodičů je 0/0. Důraz klademe také na povahu krycích jedinců. Rodiče našich štěňat jsou nejen našimi loveckými pomocníky, ale zároveň také skvělými rodinnými psy a kamarády dětí, což máme léty prověřeno, jelikož všichni naši křepeláci jsou součástí našeho každodenního života.
Všichni rodiče našich štěňat jsou zároveň všestranně využíváni v myslivecké praxi - drobná zvěř, voda, dosledy, naháňky na černou, dohledávky a usmrcení postřelených lišek... Při kontaktu s černou zvěří jsou všichni přiměřeně ostří a přitom i přiměřeně opatrní.
 
PODMÍNKY REZERVACE:

- Jednou z našich hlavních podmínek je, aby štěňátko mělo v budoucnu potřebné zaměstnání (lovecký, popř. jinak zaměřený intenzivní výcvik).  

- Upřednostníme takové zájemce, kteří budou mít ambice pejska z naší CHS uchovnit a dále ho presentovat na výstavách a na zkouškách. 

- Ustájení pejska - pro naše štěňátka hledáme takový domov, kde budou ustájená na zahradě či v domě, v každém případě v úzkém kontaktu s majitelem. Nepřejeme si, aby štěňátka z naší chovatelské stanice trávila 24 hodin denně v kotci! Použití kotce respektujeme (a sami používáme) na omezenou dobu, např. v nepřítomnosti pána. Nikoli však „na trvalo“.

  
ŠTĚŇÁTKO OD NÁS:
Jsme malá rodinná chovatelská stanice, pro kterou je odchov především koníčkem, radostí a potěšením.
Našim cílem jsou především zdravá, temperamentní, povahově vyrovnaná štěňátka s chutí do práce a v neposlední řadě i s pěkným exteriérem.
Štěňátka vyrůstají v úzkém kontaktu s námi v domku a na zahradě, od bezpečné doby jsou v kontaktu také s cizími lidmi a s ostatními členy naší psí smečky. První týdny života jsou velmi podstatné pro rozvoj štěňátek v příjemné rodinné společníky i náruživé lovce. Z tohoto důvodu klademe důraz na správnou socializaci. Snažíme se je proto zvykat na co nejvíce podnětů (zvuky, pachy, apod.), se kterými by se mohla během svého budoucího života setkat.
 
Štěňátka od nás odcházejí očkovaná, několikrát odčervená a prohlédnutá veterinárním lékařem. 
 
Noví majitelé od nás při odběru obdrží:
- kupní smlouvu
- očkovací průkaz
- průkaz původu
- krmení pro první dny, na které je štěňátko zvyklé
- rady, jak dále postupovat (očkování, odčervení, krmení)
- foto/video dokumentaci štěňátka od prvních dní až po odběr
 

 

10.3.2015 Axa porodila 7 štěňátek - 4 pejsky a 3 fenky. 
Všechna štěňátka již poznávají svět se svými novými majiteli. :-)
 

Pejsci:

Bady

Ben

Bak

Barny

Fenky:

Bena

Betty

Bessy

 

Ve fotogalerii je pod každou fotkou možnost rozkliknout "informace o fotce", kde se dočtete věk štěňátek na konkrétní fotce.
 
RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:
Pro zvětšení klikněte.
 
FOTOGRAFIE: