Sraz CHS Axally 2017

 

 

FOTOGRAFIE ZDE

video - ukázka záchranářského výcviku (Don Max Axally)

 

Ve dnech 28.-30.7.2017 proběhl na Šumavě první sraz naší chovatelské stanice Axally. Moc nás potěšilo, že se nás sešlo tolik a že z našich zatím čtyř vrhů (A,B,C,D) přijel z každého vrhu alespoň jeden zástupce.

Srazu se zúčastnili křepeláci: Ambra Axally + její dcery Aiša a Asta Velmar z Lukova, Bena Axally, Cameron Axally, Cardinal Axally, Cvik Axally, Clarisa Axally, Dino Axally, Dix Axally, Don Max Axally, Amara z Rohozenské paseky (Ajka), která je u nás momentálně ve výcviku a samozřejmě zasloužilí rodiče Axa z Větrného týnce, Gera Any-Bon a Jack z Větrné paseky.

A dále se jako doprovod zúčastnili také: kokřík, munsterlandský ohař Tim a výmarský ohař Ennie

V pátek večer jsme se po ubytování v kempu všichni sešli na večerní posezení, kde jsme se všichni navzájem představili, řekli si, kdo je jak pokročilý ve výcviku a rozdělili se na výcvik do dvou skupinek.  Dále jsme se věnovali problematice chovu německého křepeláka, výstavám a s tím související péči o srst.  Následovala volná seznamovací zábava, která se zvrtla až do pozdních nočních hodin. :-)

V sobotu ráno jsme po brzké snídani vyrazili na výcvik do honitby. Někteří se věnovali slídění a vodění na řemeni, jiní dělali barvy a šoulačky. Před obědem jsme se všichni vydali společně k řece Otavě, kde se pejsci mohli osvěžit. V poledne už na nás čekal v kempu společný oběd, po obědě následovala menší pauza, kterou většina z nás využila k odpočinku na chatce.  Odpoledne nás čekal další intenzivní výcvik v honitbě – štěňata dělala krátké barvy a seznamovala se s výstřelem, pokročilejší pejsci dělali aporty, dohledávky a vlečky. Po návratu z výcviku jsme se všichni dali postupně do kupy a večer nás opět čekal bohatý program – ohníček, opékání buřtíků a soutěže.

Uspořádali jsme výstavu, ve které se soutěžilo ve třech třídách – třída štěňat (do 8 měsíců), třída psů a třída fen. Souboje to byly opravdu těsné, rozhodování těžké, nicméně titul může získat pouze jeden...

Nejkrásnější štěně srazu: Dix Axally

Nejkrásnější pes srazu: Cameron Axally

Nejkrásnější fena srazu: Bena Axally

Dále následovaly soutěže, při kterých jsme se opravdu pobavili. :-)

Soutěž o největšího žrouta srazu (miska s krmením na čas): v těsném souboji vyhrál Dix Axally, druhé místo Ambra Axally

Nejrychlejší aport syrového vajíčka: Dix Axally

Nejrychlejší aport buřta: Cameron Axally

Nejlepší aportér srazu: Ambra Axally, která skončila s aportem vajíčka hned na druhém místě a buřta jí vůdkyně při přebírání hbitě vytáhla téměř z krku, nejlepší čas, bohužel buřt byl trošku nakousnutý :-)

Slalom se psem na vodítku mezi miskami s ping-pongovou pálkou a s vajíčkem: vítěz Amara z Rohozenské paseky (Ajka)

Přivolání psa přes piškoty: bez sežrání piškotu a nejrychlejší čas měla Aiša Velmar z Lukova

Po skončení soutěží následovala volná zábava u ohně, díky které se následující den v neděli snídalo poněkud později. :-) Po snídani nás čekaly ukázky ze záchranářského výcviku s německým křepelákem, které nám předvedl Don Max Axally se svou vůdkyní. Maxík žije se svou vůdkyní na Slovensku a záchranářskému výcviku se věnují velmi intenzivně. K ukázkám nám posloužila ruina starého domu nedaleko od kempu, kterou Maxíkova vůdkyně předem prošla, jestli je pro účel ukázek bezpečná. Téma záchranářského výcviku bylo velice poutavé a moc děkujeme paní Zuzaně Harničarové z Bratislavské kynologické záchranářské brigády, že vážila tak dalekou cestu a zasvětila nás do tajů své práce s Maxem. Po záchranařině následoval ještě krátký výcvik v honitbě, společný oběd a pak už jen loučení a cesta zpět domů.

Na závěr děkujeme Tomášovi Ulrychovi (Blafíkovi) za zapůjčení honitby, Marcelce Velebové za vykonávání funkce výcvikáře, Verče Kozákové za kapání barev a přenášení kusu na konci barev, Michalovi Drdlíkovi za poskytnutí prasete i všem ostatním, kteří se nějakým způsobem podíleli. Díky za nezapomenutelný víkend, budeme se snažit příští rok zopakovat. :-)