Myslivecká praxe

 

V roce 2014 jsme se přestěhovali do Stupic u Prahy, v roce 2015 jsem následně díky manželovi byla přijata za hosta do honebního společenstva Královice, které máme v těsné blízkosti současného bydliště. 

Fotografie - Bažantí a zaječí hony Královice

 

Můj manžel Lukáš je však členem ještě v mysliveckém sdružení Uhříněves, a tak se jako manželův host většinou hojně účastním také akcí v tomto sdružení.

Fotografie - Bažantí a zaječí hony Uhříněves

Fotografie - myslivecký ples Uhříněves 2014


S pejsky občas působím také v mysliveckém sdružení Hrusice, do kterého jsem se dostala na podzim roku 2007 díky Vlastíkovi Gregorovi, který má doma jednoho z Kimových potomků – zlatou kokřici Ejšu… 
Díky dlouholetému přátelství s místním předsedou nám hrusičtí myslivci dovolili zúčastňovat se s pejsky všech jejich akcí. Jak roky plynuly, postupně mě i Vlastu přijali mezi sebe. Přestože já zde nejsem vedená jako oficiální host ani člen, občas sem zavítám jak na hon, tak i na brigády a jiné akce... Vznikla zde totiž skvělá parta lidí, která se schází nejen za účely myslivosti. Opékání prasátka či obyčejné posezení s fajn lidmi je stejně příjemné, jako vydařený podzimní hon. 
Hrusice pro mne znamenají především přátele a sdružení s téměř "rodinnou" atmosférou. A proto se sem ráda vracím. 
 

Fotografie - Bažantí a zaječí hony 
Fotografie - Podzimní hony na kachny 2009 
Fotografie - Podzimní hony na kachny 2010Od roku 2008 se také společně s dalšími psovody vydáváme na Konopiště na poplatkové hony v bažantnici. Tyto hony se od těch klasických v mnohém liší. Je zde mnohem větší koncentrace zvěře na jednom místě, více střelců a tedy i výřady jsou mnohem početnější. Na psy jsou proto kladeny mnohem větší nároky co se týče poslušnosti, lhostejnosti vůči střelbě i odvedeného výkonu v dohledávání a přinášení zvěře. Pro nás je to proto skvělá příležitost, jak práci našich psích svěřenců vylepšovat. 


 

Fotografie - Bažantnice Konopiště