Sraz CHS Axally 2019

 

 

FOTOGRAFIE ZDE

video - ukázka z vodního záchranářského výcviku (Don Max Axally)

video - Cardinal Axally - zkouška záchranářské práce

 

Ve dnech 4.-7.7.2019 proběhl na Moravě v pořadí již druhý sraz naší chovatelské stanice Axally. Lokalitu obce Litohoř jsme nevybrali náhodou - před rokem jsme zde měli tu čest soutěžit na Memoriálu Mileny Štěrbové. Moc se nám tu líbilo a když nám bylo nabídnuto uspořádat zde letní sraz, neváhali jsme... a tak jsme se opět po roce vrátili na "místo činu". :-)

Účast byla hojná a moc nás potěšilo, že ze všech našich odchovaných vrchů (vrhy A,B,C,D,E,F německých křepeláků a vrh A jezevčíků) se zúčastnil minimálně jeden zástupce.

Srazu se zúčastnili křepeláci: Ambra Axally + její dcery Aiša a Asta Velmar z Lukova, Bena Axally, Cardinal Axally, Dino Axally, Derrick Axally, Don Max Axally, Eddie Axally, Egon Axally, Fargo Axally, Funky Axally, Charína z Větrné paseky, Amara z Rohozenské paseky (Ajka) a samozřejmě zasloužilí rodiče Axa z Větrného týnce, Gera Any-Bon a Jack z Větrné paseky ... a jezevčíci Apolo Axally a jeho matka Katmai Grand Amity.

Ve čtvrtek večer jsme se po ubytování v kempu všichni sešli na večerní posezení, kde jsme se všichni navzájem představili a řekli si pár organizačních informací na příští dny. Následovala volná seznamovací zábava, která se zvrtla až do pozdních nočních hodin. :-)

V pátek ráno jsme dle harmonogramu v brzkých hodinách vyrazili nekompromisně na výcvik do honitby. :-) Někteří se věnovali vlečkám pod vedením Lukáše Bártla, jiní nahánění, nácviku aportu a dohledávkám pod vedením Alči Bárlové. V poledne nás již očekávali s obědem v penzionu Grasel... pauzu po obědě pak většina z nás využila k odpočinku na chatkách a po kempu se rozprostřelo krásné ticho. :-)) Odpoledne nás však opět čekal bohatý program - ukázky úpravy srsti křepeláka a jezevčíka, předvádění psa na výstavě, základy první pomoci člověku a psovi, ukázky ochranných vest při lovu...

Uspořádali jsme i výstavu, ve které se soutěžilo ve čtyřech třídách – třída mladých (do 18 měsíců), třída jezevčíků, třída psů a třída fen. Souboje to byly někdy opravdu vyrovnané, nicméně titul může získat pouze jeden...

Nejkrásnější mladý jedinec srazu (BOJ): Funky Axally

Nejkrásnější jezevčík srazu: Apolo Axally

Nejkrásnější pes srazu: Don Max Axally

Nejkrásnější fena srazu: Amara z Rohozenské paseky

Ani v sobotu ráno jsme nezaháleli a již v 8 hod. jsme byli opět v honitbě. V sobotu jedna skupina trénovala šoulačky a barvy pod vedením Lukáše Bártla, druhá skupina měla na programu slídění v poli a vodní práce pod vedením Alči Bártlové. V poledne se pak obě skupiny sešly u vody, kde se udělalo společně chování na stanovišti. Následoval oběd, polední pauza a poté oblíbené sranda-soutěže. :-)

Výsledky ze soutěží...

Skok v pytli se psem u nohy: Michal Smetana + Asta Velmar z Lukova
Slalom se psem: Michal Smetana + Asta Velmar z Lukova
Běh se psem na 100 m: Radek Záveský + Cardinal Axally
Přivolání psa přes piškoty: Alena Malá + Cardinal Axally

Nejlepší aportér (aport buřta): Katka Sýkorová + Amara z Rohozenské paseky

Po skončení soutěží následovala volná zábava u ohně, díky které se následující den v neděli vstávalo a odjíždělo do terénu poněkud později. :-) Nakonec jsme se však přecijen zvládli všichni vypravit k vodě, kde nás čekaly ukázky ze vodního záchranářského výcviku s německým křepelákem, které nám předvedl Don Max Axally se svou vůdkyní. Roli topícího se figuranta na sebe vzala Lada Sekerová, před kterou v tom chladném počasí, které v neděli panovalo, klobouk dolů. :-) 

Na závěr patří obrovský dík celé rodině Smetanových a Velebových za poskytnutí honitby, za střelce a doprovody v honitbě, za uskladnění zvěře, za doporučení krásného kempu a mnoho dalšího...  

Díky všem za nezapomenutelný prodloužený víkend, budeme se snažit příští rok zopakovat. :-)