Pracovní výsledky

PŘEHLED PRACOVNÍCH VÝSLEDKŮ:

 

Datum Místo konání Zkouška Výsledek
23.8.2015 Dubeč SVP I. cena, 3. místo v celkovém počtu psů
17.-18.10.2014 Stříbrná Skalice ZH III.cena

26.10.2013

Sloveč-Sloučená

KPZ

I.cena

13.10.2013

Štěpánov

VZ

I.cena, 3. místo v celkovém počtu psů

9.6.2013

Drnek

KBZ

I.cena, CACT, Vítěz zkoušek

8.6.2013

Drnek

KLZ

I.cena, res.CACT

22.9.2012

Ondřejov

BzH

I.cena

12.8.2012

Košičky

KSVP

II.cena

6.5.2012

Sloveč-Sloučená

KZV

I.cena, res.CACT

 

PRŮBĚH JEDNOTLIVÝCH  ZKOUŠEK:

 

SPECIÁLNÍ ZKOUŠKY Z VODNÍ PRÁCE

23.8.2015 Jsem si s Axou a s Gerou jela opravit speciální zkoušky z vodní práce, které obě holky měly z dřívějška složené ve 2.ceně. Zkoušy pořádal OMS Praha 9 a 10 v lokalitě Dubeč, což je co by kamenem dohodil od místa našeho současného bydliště (cesta na zkoušky nám od domu trvala rovné 3 mínuty :-) ). Obě holky k mé radosti uspěly v první ceně. Axa v celkovém počtu psů obsadila bronzové místo a Gera, kterou ještě před rokem nebylo možné do vody dostat jinak než v náručí, završila náš společný rok dřiny a nenásilného vodního výcviku obsazením stříbrného místa!!! :-)

 
 
Výsledky:
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. ochota k práci v hluboké vodě 4 16
2. přinášení kachny z hluboké vody 3 12
3. nahánění a dohledávka střelené, nebo postřelené kachny v rákosí 4 20
4. dohledávka kachny v rákosí 3 15
5. chování na stanovišti 4 8
6. poslušnost 4 20
celkový počet bodů: 91
výsledná klasifikace: I. cena, 3. místo v celkovém počtu psů

 

 

honičské ZKOUŠKY

 

Ve dnech 18.-19.10.2014 se v sousedním mysliveckém sdružení Stříbrná Skalice konaly honičské zkoušky, na které jsem se rozhodla přihlásit mojí "profesorku" Axu. Co se týče drobné zvěře, je Axa pracovně můj nejlepší pes. Práce s černou zvěří však nepatří zrovna k jejím silným stránkám, ale zkrátka a dobře jsou tyto zkoušky v některých mysliveckých společnostech vyžadovány při účasti psa na naháňkách. To byl také důvod, proč jsem se zúčastnila s tím, že musíme prostě nějak prolézt kvůli upotřebitelnosti... a to se podařilo, ve 3. ceně s počtem 184 bodů. :-) Přestože jsme nešly "na body", disciplíny poslušnosti jsme si i tak s Axou daly na volno, jsme tak zvyklé a řemen by nám zbytečně komplikoval práci. :-)

Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. nos 4 16
2. hledání 4 16
3. nahánění - divočák 4 20
4. hlasitost 4 16
5. dosled černé zvěře na uměle založené šlapané
a současně pobarvené stopě - na řemeni
4 20
6. ochota k práci na černou zvěř 1 5
7. poslušnost 4 8
8. chování po výstřelu 4 8
9. chování u střelené zvěře 2 6
10. chování na stanovišti - volně 4 16
11. vytrvalost 4 12
12. orientace 4 16
13. vodění - volně 3 9
14. odložení - volně 4 16
Celkový počet bodů: 184
Výsledná klasifikace: III. cena

 

PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Jelikož Axy zkouškové "skóre" bylo doposud: ZV, LZ, BZ, BzH, VZ - vše v 1.ceně, SZVP v 2.ceně a pouze loňské PZ ve 3.ceně díky blbosti, tak jistě chápete, že jsem to nemohla jen tak nechat být. :-)  A tak jsme si to vyrazily s Axou opravit na klubové podzimní zkoušky do Slovče.

V naší skupině se jako první začalo zkoušet slídění a s tím spojené disciplíny. Z Axy jsem měla opravdu radost, parádně slídila a reagovala na povely. Poté krásně reagovala na starší stopu zajíce, kterého jsme před delší dobou viděli odbíhat. Stopu si hlasitě vypracovala na vzdálenost cca 300 metrů, poté se vracela, při jejím návratu jsem vystřelila, abychom prokázaly chování po výstřelu a poslala jí zase slídit. V momentě, kdy se Axa "rozjížděla" po další, tentokrát čerstvější stopě, dali rozhodčí pokyn k uvázání psa. Pokusila jsem se jí přivolat, ale byla již na stopě a bylo pozdě... Axa je v poslední době v tomto velmi spolehlivá a proto jsem byla v klidu, protože jsem věděla, že jakmile stopu přestane hlásit, okamžitě se vrátí. A taky že ano. Byla jsem tedy s jejím výkonem velice spokojená, o to více mne překvapila známka 3 za poslušnost a ovladatelnost, která mi nebyla příliš jasná. Optala jsem se tedy "za co" - bylo mi vysvětleno, že je to za to, že jsem jí neodvolala ze stopy zvěře (což si trochu protiřečí se zkušebním řádem) a navíc už nás znají z loňska jako "utíkavé torpédo", takže ta neposlušnost tam jistě bude. :-) Toto jsem raději nekomentovala a slušně poděkovala za známku - ne, že by byla trojka špatnou známkou, nicméně v principu mě tento způsob posuzování dosti zklamal. Utvrdila mě v tom posléze i skutečnost, že jinému křepelákovi, který ten den předvedl krásnou vlečku, byla vytknuta přílišná rychlost (a tedy údajná nesoustředěnost) na vlečce, za kterou rovněž měli rozhodčí sto chutí strhnout bod... tak nevím, možná se nelíbil celkový křepelčí styl práce. :-) Axa na vlečce a dohledávce se svým poněkud rozvážnějším stylem rozhodčí naopak uspokojila. :-)

Jinak jsme ten den obstály se samými čtyřkami, kromě jedné trojky za přinášení kachny z hluboké vody, kde si Axa neodpustila svůj klasický ceremoniál s oklepáním po vylezení z vody. :-)

Výsledek - 1.cena, 241 bodů a uspokojivý pocit... Axí, děkuji a snad už ti teď dám na chvilku pokoj. :-) 

 
Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. nos 4 40
2. hlasitost 4 32
3. poslušnost a ovladatelnost 3 15
4. chování po výstřelu 4 12
5. vodění na řemeni 4 12
6. slídění 4 32
7. stopa živé zvěře 4 28
8. dohledávka a přinášení pernaté zvěře 4 28
9. vlečka se srstnatou zvěří 4 24
10. přinášení kachny z hluboké vody 3 18
Celkový počet bodů: 241
Výsledná klasifikace: I. cena

 

VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY

Letos jsem s Axou byla přihlášená na troje všestranné zkoušky, bohužel všechny byly zrušeny pro malou účast psů. Na čtvrtý pokus to tedy konečně vyšlo a nakonec jsme absolvovaly zkoušky pořádané 13.10.2013 OMS Teplice ve Štěpánově. Zkoušky byly pořádány jako jednodenní, o to více to bylo náročně jak pro psy, tak z časových důvodů pro organizátory.

Hned z rána jsme kvůli zvěři začali disciplínami v lese - nahánění, následně barva atd.... Barva byla moc pěkná, Axu však posledních cca 50 metrů před koncem vyvedla z míry dančí zvěř, která přes barvu přeběhla, a tak jsme zde ztratily jeden bodík. Jinak však barvu absolvovala krásně, dokonce si naprosto bez problémů poradila s tím, že barva vedla přes potok... toto jsme nikdy necvičili a nikdy dříve se s tím nesetkala. :-)

Po odzkoušení všech "lesních" disciplín jsme se přesunuli na pole, kde následovaly vlečky, dohledávky, slídění a s tím spojené disciplíny. Axa všechny vlečky a dohledávky vystřihla bez jediné chyby. Při slídění už však byla poněkud nouze o zvěř, Axa si však na poli našla jinou zábavu - myšince.... a dosti jí to od slídění rozptylovalo a nebylo to to, co by to mělo být. Z tohoto důvodu jsme byly ze slídění ohodnoceny známkou 3.

Z pole jsme se přesunuli k nedaleké vodě, kde se zkoušelo slídění v rákosí spojené s dohledávkou a přinášení kachny z hluboké vody. Zde jsem pro změnu udělala chybu já, když jsem Axu pustila do rákosu s obojkem - samozřejmě jsme o něj přišly.... zaplať pán Bůh, Axa si s tím poradila, obojek neznámo kde servala a kachnu v pořádku donesla. 

Na závěr se společně zkoušelo chování na stanovišti a pak už hurá na pozdní oběd po vyčerpávajícím dni. 

Axa obstála v 1.ceně s počtem 474 bodů a v celkovém pořadí se umístila na bronzovém místě. Jsem na ní nesmírně hrdá, že jsme to spolu všechno dokázaly a ve věku 2,5 roku se stala všestrannou fenou. Velký dík patří také mým přátelům - především Pepovi Smržovi za pomoc s výcvikem a ochotu dělat vůdce-náhradníka, když to vypadalo, že se nebudu moct zúčastnit já a Petře Golinovské za umožnění účasti na těchto zkouškách.

 
>> FOTOGRAFIE ZDE << 
Diplom
 
Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. nos 4 40
2. hlasitost 4 32
3. poslušnost a ovladatelnost 4 20
4. chování po výstřelu 4 12
5. vodění na řemeni 4 12
6. nahánění - od nohy 4 28
7. slídění 3 24
8. stopa živé zvěře 4 28
9. dohledávka a přinášení pernaté zvěře 4 28
10. dohledávka a přinášení srstnaté zvěře 4 28
11. vlečka se srstnatou zvěří 4 24
12. vlečka s pernatou zvěří 4 24
13. přinášení kachny z hluboké vody 4 24
14. slídění v rákosí 4 32
15. dohledávka kachny pohozené v rákosí 4 32
16. šoulačka 4 24
17. barva - vodič 3 30
18. odložení 4 16
19. klid na stanovišti 4 16
Celkový počet bodů: 474
Výsledná klasifikace: I. cena

 

KLUBOVÉ BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY

Hned druhý den po klubových lesních zkouškách se v té samé lokalitě konaly ještě klubové barvářské zkoušky. Pro nás to byl tedy co se týče zkoušek duo-víkend a měla jsem trochu strach, aby Axa vůbec na dvě akce takového formátu měla energii. V sobotu jsme se však po příjezdu z lesních zkoušek doma obě pořádně najedly a brzy zalezly do peřin, takže jsme načerpaly síly a v neděli vyrazily opět bojovat. 

Na Axe jsem už cestou pozorovala únavu z předchozího dne. Jakmile se však na zkouškách dostala do terénu, věděla přesně, co má dělat a snažila se ze sebe vydat to nejlepší. Cca 16 hodin starou barvu vypracovala nádherně, byla to radost se od ní nechat vést ke kusu. 
Všechny ostatní disciplíny splnila rovněž na plný počet bodů a obstála proto v 1.ceně s titulem CACT. Jelikož jsme ten den byli jediní, kteří prošli se samými čtyřkami, stala se Axa VÍTĚZEM ZKOUŠEK. Jsem na ní nesmírně hrdá po tom všem, co jsem si s ní zažila za projevy vzdoru. :-) Konečně se v posledních měsících trochu zklidnila (asi věkem a praxí) a je to radost s ní pracovat. 

Děkuji všem, kdo mi s jejím výcvikem pomáhali, ať už asistencí či cennými radami a hlavně děkuji manželům Caltovým za to, že jí mám. :-) 
 

 

>> FOTOGRAFIE ZDE <<
 

Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. vodění na řemeni 4 12
2. slídění 4 32
3. šoulačka 4 24
4. barva - vodič 4 40
5. odložení 4 16
Celkový počet bodů: 124
Výsledná klasifikace: I. cena, CACT, Vítěz zkoušek

 

 

KLUBOVÉ LESNÍ ZKOUŠKY

8.6.2013 se v lokalitě obce Mšec konaly klubové lesní zkoušky slídičů a retrieverů pořádané Klubem chovatelů loveckých slídičů a okresním mysliveckým spolkem Kladno. 

Zkoušení probíhalo tak, že každá dvojice rozhodčích posuzovala určité disciplíny a my jsme se u nich po skupinkách točili. V naší skupině byly pouze dámy (já, Zuzka Veselá, Petra Golinovská a Eva Procházková), takže slušný babinec. :-) Všechny jsme se z minulosti znaly minimálně od vidění, takže to bylo docela fajn. Péče o Zuzky malé ratolesti (miminko a dvouletá holčička s čertíkem v těle) navíc ve skupině příjemně zmírnila nervozitu. :-) 
U první dvojice rozhodčích jsme byli zkoušeni z odložení, vodění na řemeni a dohledávky pernaté zvěře. Odložení jsme dělali hned jako první, což bylo velmi nepříjemné, protože psi byli plní energie... ale všichni jsme to zvládli. Při dohledávce pernaté jsme s Axou ztratily jeden bodík za povel k přinesení, protože se jednalo o skutečně velikého kohouta (na rozdíl od drobných slepiček, s kterými jsme doma cvičili) a viděla jsem, že se na to Axa "šklebí". Nakonec ale vše dobře dopadlo. 
Následně jsme se po menším čekání přesunuli ke druhé dvojici rozhodčích na slídění (a s tím spojené disciplíny) a nahánění. To už bylo pravé poledne, sluníčko neúprosně pražilo a psům začalo být dost vedro. I tak však Axa slídila pěkně a po delším hledání se nám i v tom pařáku podařilo narazit na stopu zvěře a prokázat tak hlasitost. Při nahánění už ale bylo vidět, že má toho horka opravdu dost, a tak z leče vybíhala častěji, než by bylo zdrávo, za což jsme byli ohodnoceny krásnou známkou 3. 
Třetí dvojice rozhodčích posuzovala pouze vlečky srstnaté, avšak tyto se ukázaly jako velmi nelehká disciplína. Nám těsně před nástupem na vlečku přímo pod nohama vyběhl zajíc, což nás trošku rozhodilo... po chvíli se mi však Axu podařilo uklidnit a soustředěnou jí nasadit na vlečku, kterou bezchybně vypracovala. 
Čtvrtá dvojice rozhodčích nás pak přezkoušela z šoulačky a barvy, kde Axa rovněž pracovala velmi pěkně. 
Na závěr proběhlo společné zkoušení klidu na stanovišti. Zde jsem Axu spíše pro svůj klid nechala přivázanou i s vědomím, že tím ztratíme jeden bod, mohly jsme si to dovolit... 

Vyhlášení výsledků proběhlo v poměrně pozdních hodinách. Axa obstála v 1.ceně a s titulem res. CACT a zároveň složením lesních zkoušek splnila poslední podmínku chovnosti. :-) 
 

 

>> FOTOGRAFIE ZDE << 
>> KLUBOVÉ FOTOGRAFIE ZDE <<

 

Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. nos 4 40
2. hlasitost 4 32
3. poslušnost a ovladatelnost 4 20
4. chování po výstřelu 4 12
5. vodění na řemeni 4 12
6. nahánění - z odložení 3 27
7. slídění 4 32
8. stopa živé zvěře 4 28
9. dohledávka a přinášení pernaté zvěře 3 21
10. vlečka se srstnatou zvěří 4 24
11. šoulačka 4 24
12. barva - vodič 4 40
13. odložení 4 16
14. klid na stanovišti 3 12
Celkový počet bodů: 340
Výsledná klasifikace: I. cena, res.CACT

 

 

BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY HONIČŮ

Dne 22.9.2012 jsme s Axou zkusily barvářské zkoušky honičů, které pořádalo přímo naše domácí honební společenstvo Ondřejov. Tyto zkoušky nejsou pro slídiče asi úplně typické, ale už jsem tento druh zkoušek v minulosti absolvovala s Kimem a velmi mne tento druh práce se psem bavil. Mezi účastníky zkoušek byl kromě nás ještě jeden křepelák, jinak převážně plemena honičů a jezevčíci. 
Šlapaná nepobarvená stopa Axu vždy zajímala více, než pobarvená stopa, proto jsem jí v této disciplíně poměrně věřila. Přestože se však na zkouškách na stopě poněkud "motala" a šla hodně pod větrem, zhaslý kus černé zvěře jsme nakonec úspěšně dohledaly a rovnou u něj i byly ohodnoceny z chování u kusu... Axa projevila o kus velký zájem, hlavně díky tomu, že v minulosti byla zvyklá menší kusy aportovat, takže i tento kus se pokoušela nacpat do mordy a přinést. Pak ale usoudila, že to opravdu nepůjde. :-) 
Následovalo zkoušení drobných disciplín - my odložení na řemeni, vodění volně u nohy... z odložení jsem měla trochu hrůzu, ale Axa se na místě rozvalila na záda a po menším výhružném gestu tak zůstala celých 10 minut. :-) 
Obstály jsme v 1.ceně se samými čtyřkami, což mne nejen potěšilo, ale zároveň i překvapilo - o to víc, že jsme se pak v celkovém počtu psů umístili na bronzovém místě. :-) 
 

>> FOTOGRAFIE ZDE <<


 Výsledky

Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. vodění na řemeni - volně 4 12
2. odložení - na řemeni 4 12
3. dosled černé a jelení zvěře na uměle založené šlapané nepobarvené stopě - na řemeni 4 120
4. vyhledání a chování u střelené zvěře 4 40
5. poslušnost 4 40
Celkový počet bodů: 224
Výsledná klasifikace: I. cena

 

 

PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Po sobotní výstavě v Mladé Boleslavi jsme se hned v neděli 26.8.2012 vydali na podzimní zkoušky pořádané OMS Kolín v honitbě MS Chvatliny. 
Axa, ač očekáváme hárání a je na ní vidět, že už není zrovna ve své kůži, mě mile překvapila a předváděla moc pěknou práci. Revír se nám zdál porměrně málo zazvěřený, což nám hrálo do karet - Axa se tím pádem při slídění držela jen na vzdálenost brokového výstřelu a byla krásně ovladatelná, neměla potřebu lítat na horizont po stopách, jako to dělává obvykle. 
Rovněž dohledávku pernaté a vlečku se srstnatou zvěří zvládla perfektně. Jediný problém nastal při přinášení kachny z hluboké vody... rozhodčí kachnu vhodil už v momentně, kdy jsem Axu teprve usazovala, takže jsem to ani já sama nečekala... a po vynesení kachny na břeh jí pak položila, aby se oklepala, několikrát od kachny zvedla hlavu a pak teprve předala (ve stoje). Škoda této poslední disciplíny na samém závěru zkoušek, do té doby jsme ze všech disciplín měli známku 4, bohužel z této disciplíny jsme byli ohodnoceni známkou 1, což nás zbytečně shodilo do 3. ceny. Ale jsem šťastná, že máme upotřebitelnost na hony a na příští rok alespoň víme, na čem zapracovat. 
Na závěr bych chtěla poděkovat našemu kamarádovi Pepovi Smržovi, který nám na zkouškách dělal střelce a zároveň z celých zkoušek natočil a zpracoval krásné video. 
 

>> VIDEO ZDE <<
 
Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. nos 4 40
2. hlasitost 4 32
3. poslušnost a ovladatelnost 4 20
4. chování po výstřelu 4 12
5. vodění na řemeni 4 12
6. slídění 4 32
7. stopa živé zvěře 4 28
8. dohledávka a přinášení pernaté zvěře 4 28
9. vlečka se srstnatou zvěří 4 24
10. přinášení kachny z hluboké vody 1 6
Celkový počet bodů: 234
Výsledná klasifikace: III. cena

 

 

KLUBOVÉ SPECIÁLNÍ ZKOUŠKY Z VODNÍ PRÁCE

12.8.2012 se nám s Axou podařilo složit speciální zkoušky z vodní práce v rámci soutěže "O pohár Světa myslivosti". 
Sraz účastníků byl u Třesického rybníka, kde byla zároveň základna s výborným občerstvením a odkud se pěšky vycházelo na všechny disciplíny. Naše skupina začala naháněním v rákosí a dohledávkou kachny v rákosí. Rákos byl hodně pod vodou a některým pejskům se do hlubší vody příliš nechtělo. To však naštěstí neplatí pro mojí "vydru", která celý daný prostor na jeden povel celý časový limit krásně prohledávala a na druhý povel se pak nechala ochotně přivolat. Při dohledávce kachny v rákosí pak dohledala v 2,5 minutě, takže rovněž zatím známka 4. 
Následovala obědová pauza a poté jsme se vydali na druhou stranu rybníka, kde jsme plnili disciplíny ochota k práci v hluboké vodě a přinášení kachny z hluboké vody. Zde mě moje "vydra" opět nezklamala, na jeden povel šla rychle (ale nikoli skokem) do vody a cca 15metrů vpřed, pak byla na hladině krásně ovladatelná do stran podle mého pískání a po odtroubení časového limitu se opět vrátíla, i když na ní bylo vidět, že se jí z vody příliš nechce. :-) Někteří pejsci měli takovou chuť jít do vody, že šli po vypuštění skokem, bohužel si díky tomu lokli vody a celou dobu na vodní hladině pak vykašlávali, což možná trochu ovlivnilo jejich práci... ale i tak měli většinou krásné výsledky. 
Přinášení kachny z hluboké vody už se dle mého očekávání neobešlo bez bodové ztráty... Axa udělala svůj obvyklý nešvar, s kterým už dlouho bojumeme - po vynesení kachny z vody jí položila, aby se oklepala a chvilku jí trvalo, než kachnu opět sebrala, donesla ke mně a předala. Nu, dvojka je taky krásná známka. :-) 
Když byli odzkoušení všichni psi, přistoupilo se na závěr k poslední discicplíně - chování na stanovišti, které se zkoušelo na cestě podél rákosu u Třešického rybníka. Axu jsem nechala pro jistotu na řemeni, protože vím, jaké je to "třeštiprdlo". A jak bylo vidět, dobře jsem udělala... dle slov jednoho z rozhodčích, který stál vedle nás a hodnotil hlavně křepeláky, to byl "masakr". :-)) Spousta psů, kteří byli na volno, po prvních výstřelech ze stanoviště úplně utekla, jiní kvíleli... i Axa se dvakrát pokusila vyrazit, ale díky bohu za řemen... pak už v rámci možností zůstala sedět, ale udržet jí v tomto prostředí v klidu (střelba, pobíhající psi, volající vůdci, kvílející psi...) byl snad nadlidský výkon. Takže když pak rozhodčí po ukončení začal rozdávat nuly, byla jsem pro Axu šťastná i za známku 1. :-)) 
Vyhlášení výsledků dnešních zkoušek pak probíhalo souběžně s vyhlášením soutěže O pohár Světa myslivosti. Axa obstála ve 2.ceně s počtem 86 bodů a získala svou první kartičku lovecké upotřebitelnosti. :-) 
 

>> FOTOGRAFIE ZDE <<

 

Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. ochota k práci v hluboké vodě 4 16
2. přinášení kachny z hluboké vody 2 8
3. nahánění a dohledávka střelené, nebo postřelené kachny v rákosí 4 20
4. dohledávka kachny v rákosí 4 20
5. chování na stanovišti 1 2
6. poslušnost 4 20
celkový počet bodů: 86
výsledná klasifikace: II. cena

 

 

KLUBOVÉ ZKOUŠKY VLOH

6.5.2012 se v lokalitě Sloveč-Sloučená konaly klubové zkoušky vloh slídičů (CACT) a retrieverů pořádané klubem chovatelů loveckých slídičů a okresním mysliveckým spolkem Nymburk. K nástupu se dostavilo celkem 24 psů, u slavnostího vyhlášení nás bylo o něco méně, několik retrieverů neobstálo. 

Zkoušet se začalo slíděním. Jelikož jsem v naší skupině měla nejvyšší startovní číslo, dostala se na nás řada až krátce před polednem. Před námi byl slídit křepelák, který nám co se týče poslušnosti a ovladatelnosti nasadil vysokou laťku (na křepeláka! :-) ), a když jsem pak pustila to moje "letadlo", byl to trochu jiný kalibr - honitba byla hodně zazvěřená a jelikož Axa hlásí i čerstvé stopy, prohlásila mi téměř celé slídění a byl pak trošku problém jí dostat zpátky na řemen... 
Následovalo zkoušení vodění na řemeni. Za to jsme stejně jako za poslušnost dostali známku 3. Na závěr jsme se odebrali k vodě, což vzhledem k pražícímu slunci všichni psi v naší skupině pojali spíše jako příjemné zchlazení, žádný pes s ochotou do vody neměl problém. 

Po 16 hodině proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Axa obstála v 1.ceně a s titulem res. CACT. 
 

>> FOTOGRAFIE ZDE <<

 
Výsledky
Předmět Známka za výkon Počet bodů
1. nos 4 40
2. hlasitost 4 32
3. poslušnost a ovladatelnost 3 15
4. chování po výstřelu 4 12
5. vodění na řemeni 3 9
6. slídění 4 32
7. stopa živé zvěře 4 28
8. ochota a chuť do vody 4 16
Celkový počet bodů: 184
Výsledná klasifikace: I. cena, res. CACT